Coraz częściej na mapie Krakowa pojawiają się takie punkty naprawy samochodów, jak stacje kontroli pojazdów. Oznacza to, że są one przedsiębiorstwami jako takimi prywatnymi, ale dzięki koncesji wydanej przez producenta danej marki aut, są niejako przez niego firmowane, a sam sam stacja kontroli pojazdów występuje w imieniu producenta, będąc serwisem autoryzowanym.

Jednym słowem, chociaż nieformalnie

To faktycznie naprawimy tam nowy fabrycznie wyprodukowany samochód wprost od właściciela modelu. Do dość spory postęp, który się odbył w ostatnich kilkunastu latach, bo jeszcze niedawno wolało się wybierać pojazdy używane a nie nowe i w tym celu udawało się na giełdy samochodowe a następnie do stacji kontroli pojazdów w Krakowie, gdzie każdy dobijał takiego targu, jaki chciał, a gdzie się zjeżdżali zarówno chętni do kupowania jak i chętni do sprzedawania aut.

Ruch uliczny w Krakowie jest duży

Wtedy autoryzowany salon samochodowy bywał jeszcze rzadkością, bo oferował tylko nowe, nieużywane egzemplarze samochodów.

Wysiew takich punktów, jak stacje kontroli pojazdów, przez miniony okres roku oznacza nic więcej, jak to, że kondycja ekonomiczna mieszkańców dość wyraźnie poprawiła się, dzięki czemu stać ich na kupno również nowych samochodów, także tych produkowanych przez marki uważane za drogie, ale przez to bardziej prestiżowe.

Adresów stacji kontroli pojazdów w Krakowie

Jednym z nich jest ACG Auto – stacja kontroli pojazdów. Lepiej tego nie zapominać. Dzięki temu stacja kontroli pojazdów kolejnych ich producentów wyrasta co jakiś czas w kolejnych miejscach Krakowa, a w dużych ośrodkach można znaleźć już takie miejsca firmowane przez niemal wszystkich większych producentów samochodów. Jeśli jest więc szansa, nie ma co zwlekać i udawać się trzeba na poważne zakupy.