Czy poruszanie się samochodem w Krakowie, może stanowić nie lada problem? Oczywiście jak najbardziej, pomimo poprawy infrastruktury drogowej, wprowadzenia adekwatnych zmian w zakresie komunikacji zastępczej czy zmiana podejścia do kwestii zaadoptowania konkretnego środka transportu, nie wpłynęły na rozładowanie ruchu w godzinach szczytu.

Okazuje się jednak, że czasem nie wystarczy nawet prawo jazdy, dlatego warto być może pomyśleć o jazdach doszkalających, aby mieć pewność, że poprawnie poruszamy się samochodem po Krakowie. Pomimo tego, i tak najczęściej decydujemy się na wykorzystanie samochodu, na jego korzyść przemawia komfort oraz wygoda, niejednokrotnie nie zawsze trafne uważanie go za najlepszą alternatywę.

Zakaz poruszania się samochodem po zabytkowych rejonach naszego miasta, pewne ograniczenia wpłynęły pozytywnie na gospodarkę turystyczną, choć jak wspomniano powyżej przemieszczanie się po Krakowie w inny sposób, nie powinno stanowić problemu.

Kraków jest również jednym z tych miast, gdzie profilaktyka oraz działania w zakresie ochrony przyrody czy też dbania o jej walory estetyczne, stworzył wiele dróg dla rowerzystów, pieszych szlaków oraz dostępnych wyłącznie za pośrednictwem komunikacji miejskiej.